Φ.Α.Σ. ΝΑΟΥΣΑ-Α.Π.Ε. ΛΑΓΚΑΔΑ 0-1: ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2016

Την δεύτερη εντός έδρας ήττα γνώρισε την Κυριακή (27-11) η ομάδα του Φ.Α.Σ. ΝΑΟΥΣΑ από την ΑΠΕ Λαγκαδά με σκορ 0-1, σε έναν αγώνα που είχε δύο όψεις. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Λαγκαδά είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού και την κατοχή της μπάλας χωρίς όμως να απειλήσει ιδιαίτερα την εστία του Γρηγοριάδη.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας ανέβασε την απόδοσή της, έπαιξε καλό ποδόσφαιρο, είχε την πρωτοβουλία, πίεσε και είχε τις ευκαιρίες να πετύχει γκολ, αλλά κόντρα στη ροή του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν και να διατηρήσουν το προβάδισμα μέχρι τη λήξη του αγώνα.

Οι κυριότερες φάσεις:

• 11΄Σουτ του Χατζόπουλου άουτ.
  • 14΄ Επικίνδυνη σέντρα του Καρακατσάνη, μπλοκάρει ο Γρηγοριάδης
  • 17΄ Ο Στεφανίδης πλασάρει από το ύψος της περιοχής, μπλοκάρει σε ετοιμότητα ο Γρηγοριάδης
  • 40’ Μακρινό σουτ το Καπετάνου, πάνω από τα δοκάρια του Ρίζου.
  • 48΄ Συνεργασία Κωτσόπουλο με Καπετάνου από δεξιά, το σουτ το τελευταίου περνάει ελάχιστα άουτ.
  • 49’ Καλό σουτ το Στεφανίδη, άουτ
  • 50΄ Ο Καπετάνος βρίσκει με κάθετη μπαλιά τον Κωτσόπουλο και στο τετ-α-τετ με τον Ρίζο, ο γκολκίπερ του Λαγκαδά αποκρούει σωτήρια.
  • 66΄ Ο Στεφανίδης πλασάρει από κοντά τον Γρηγοριάδη και κάνει το 0-1. Οι Ναουσαίοι διαμαρτυρήθηκαν στον διαιτητή Δραγούση, ότι στην αρχή της φάσης ο σκόρερ χρησιμοποίησε το χέρι του στη διεκδίκηση της μπάλας με τον Μουσικάκη.
  • 76΄ Σέντρα του Καπετάνου από αριστερά βρίσκει στο ύψος της μικρής περιοχής τον Περηφανόπουλο, που πλασάρει στην κίνηση, αλλά αποκρούει και πάλι ο Ρίζος.
  • 80΄ Ο Μουσικάκης με τεχνικό σουτ έξω από την περιοχή προσπάθησε να αιφνιδιάσει τον Ρίζο, που και πάλι αποκρούει σωτήρια.
  • 88΄ Σουτ του Καπετάνου έξω από την περιοχή λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι του Ρίζου.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Φ.Α.Σ. ΝΑΟΥΣΑ (Βαγγέλης Ντίσιος): Γρηγοριάδης, Αγγελίδης (32’ Μουσικάκης), Κασμερίδης, Γιαννόπουλος, Ζούρκος (Ντινόπουλος), Καπετάνος, Περηφανόπουλος, Σαμαρόπουλος, Κωτσόπουλος, Χατζόπουλος (56΄Μουρίκι), Τούφας.

Α.Π.Ε. Λαγκαδά: (Αλέξανδρος Κατηκαρίδης): Ρίζος, Καραμλάς, Πολίτης (76΄Ντόσης), Μπάρμπας, Παναγιωτούδης, Αχαλινόπουλος, Καρακατσάνης, Στεφανίδης, Πολύζος (73΄ Καρασταύρου), Ξανθόπουλος (56΄Ντούγκα).