ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ-Φ.Α.Σ. ΝΑΟΥΣΑ 0-1:

Πέμπτη 24 Νοεμβρίου 2016

Παιχνίδι κέντρου και αναγνωριστικά τα πρώτα 10  λεπτά του πρώτου ημιχρόνου και κύλησαν χωρίς κάποια αξιόλογη φάση για τις δύο ομάδες.

• Στο 15΄η Νάουσα ανοίγει το σκορ. Ο τερματοφύλακας Περτσάς προσπάθησε να απομακρύνει την μπάλα από το ύψος της περιοχής του, αλλά αυτή χτύπησε στην πλάτη του Κίτσου, πήγε ύψος και στην επιστοφή της ο Κωτσόπουλος με ωραία κεφαλιά γράφει το 0-1.
  • Στο 20΄, ο Τρίχας πάσαρε ωραία στον Δραγανίδη, μέσα στην περιοχή, έκανε σουτ στην κίνηση αλλά ήταν αδύναμο και μπλόκαρε ο Γρηγοριάδης.
  • Στο 29΄ ο Εμρέ μέσα στην μεγάλη περιοχή των φιλοξενούμενων υπό την έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.
  • Στο 30΄ ξαφνική αντεπίθεση της Νάουσας, ο Κωτσόπουλος από έξυπνη μπαλιά του Καπετάνου θα βρεθεί τετ α τετ με τον Περτσά, αλλά το πλασέ του θα φύγει λίγο άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι.
  • Στο 36΄και πάλι για τη Νάουσα η τελευταία φάση του πρώτου μέρους. Ο Καπετάνος θα βγάλει ωραία κάθετη πάσα μπρός τον Κωτσόπουλο αλλά το πλασέ του θα φύγει ελάχιστα έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι της Δόξας.

Στην επανάληψη η ομάδα Κομητηνής μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι, κυνηγώντας την ισοφάριση και στην αρχή ο Ιωαννίδης έβγαλε από δεξία την σέντρα, αλλά Γρηγοριάδης  μπλοκάρει πριν κάνει την προβολή ο Βάσκος.

• Στο 58΄ ο Καπετάνος, εκτέλεσε φάουλ από αριστερά, ο Κωτσόπουλος έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει λίγο άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι του Περτσά.
  •  Στο 59΄, η Δόξα θα απαντήσει με ωραίο καλό σουτ του Εμρέ μέσα από την περιοχή που μπλοκάρει ο Γρηγοριάδης.
  • Στο 71΄ ο Γιαννακιτσίδης θα βρει τον Βάσκο μέσα από την μεγάλη περιοχή της Νάουσας, αλλά το σουτ μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Γρηγοριάδης.
  • Στο 84΄ο Γιαννακιτσίδης προσπάθησε να απειλήσει την εστία των φιλοξενούμενων με μακρινό σουτ που κατέληξε άουτ.
  • Στο 89΄ο Καπετάνος βρίσκει με ωραία πάσα τον Τούφα μέσα στην περιοχή της Δόξας, αλλά το πλασέ αποκρούει σωτήρια ο Περτσάς.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Δόξα Προσκυνητών (Γιάννης Κλειτσιώτης): Περτσάς, Σιδηρόπουλος, Μόσχος (84΄Σερίφης), Μουσασβίλι, Κίτσος, Τρίχας, Δραγανίδης, (86΄ Μανδήλας), Ιωαννίδης, (50΄ Γιαννακιτσίδης), Βάσκος, Κλής,  Εμρέ Μεμέτ.
Νάουσα (Βαγγέλης Ντίσιος): Γρηγοριάδης, Μπρέγκου (50΄Τούφας), Κασμερίδης, Γιαννόπουλος (84΄Μουρίκι), Ζούρκος, Νύρλος, Καπετάνος, Περηφανόπουλος, Σαμαρόπουλος, Κωτσόπουλος, Χατζόπουλος (63΄Ντινόπουλος).